Kaylantic

Kajak transatlantycki zaprojektowany i zbudowany dla Pana Pawła Napierały. Mały, zwinny i szybki. To on nie jest. Przygotowany na najdłuższe wyprawy kajak ten ma 7 metrów długości i metr szerokości. Kokpit przesunięty ku dziobowi jest częścią kabiny sypialnej. Kajak wykonany jest ze sklejki wodoodpornej poszytej w części nawodnej  tkaniną szklaną i żywicą epoksydową. Część podwodna zaś poszyta jest laminatem szklanym i kewlarowo-diolenowym. Zapewnia to prawie nieścieralne, odporne na uderzenia dno. Ster wykonany z blachy kwasoodpornej (A4) i zawieszony na trójkątnej pawęży. Przednia część kajaka przypomina nieco bajdarkę, a tylna wygląda trochę jak canoe. Chodziło o to, aby łódka była pakowna i miała dużą wyporność z tyłu a szybką, ostrą sylwetkę w przodu. Kajak spisuje się świetnie nawet na mocno zafalowanym morzu i w przyboju. Paweł twierdzi, że Noe jest szybszy i wygodniejszy od innych kajaków morskich jakimi zdarzyło mu się pływać.
Kajak wyposażony jest w dwa żagle pomocnicze, siedzenie kompensacyjne, dwa ogromne luki bagażowe w części rufowej i jeden w części dziobowej. Podłoga w kabinie znajduje się nad zęzą i jest zawsze sucha. Wyposażenie nawigacyjne wbudowane w kajak to: antena i odbiornik GPS, Sea Me, reflektor radarowy, trzy baterie słoneczne, akumulator żelowy, rozdzielacze, światło topowe, radio VHF, telefon komórkowy i kompas magnetyczny.

Pan Paweł Napierała we własnej osobie. Więcej informacji na temat Jego wypraw można było odnaleźć na stronie www.kaylantic.pl.